IPB

> Zwierzaki

Ten dział został utworzony, abyście mogli dyskutować o wszelkiego rodzaju zwierzakach.

Jeśli chcesz zaprezentować nam swojego pupila, załóż temat w subforum "Nasze pupile", wklej jego zdjęcie i opisz krótko. Jeśli nie chcesz zakładać osobnego tematu, wypowiedz się w temacie Zwierzątka domowe.

W wypadku jakichkolwiek problemów (np. z wstawieniem zdjęcia) - chętnie pomogę.

Proszę o wystrzeganie się pisania niedbałego oraz nie na temat.

> Walki Zwierząt - Psów, Kogutów..., szczyt barbarzyństwa?  2 Strony V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Alia
wyślij 1-10-2006, 12:13
Wpis #1

Hymenopus coronatus

Grupa: Redakcja
Sex: Czepialska Małpa

Poczytałam sobie o Pawle Nastuli i jego uczestnictwie w mordobiciu zwanym Pride. Ludzie sami sobie wybierają, czy chcą w czymś takim uczestniczyć czy nie. Ich sprawa.

Niestety, bardzo popularne są walki zwierząt. Chyba na całym świecie są nielegalne, a istnieje całe podziemie takich walk. Zakłady są bardzo wysokie, jest wielu grających i wielu nielegalnych hodowców hodujących zwierzęta do walk.

Głownie są to walki psów i kogutów. Dla mnie to jest chyba najwięsze okrucieństwo, szkolić zwierzęta do walk i wystawiać je w walkach. Takich, co to robią, powinno się przymusowo wystawiać w walkach Pride. icon_evil.gif

Co myślicie o walkach zwierząt?
Go to the top of the page

+Quote Post
adwokatBULLA
wyślij 1-10-2006, 13:09
Wpis #2

Napaleniec
**

Grupa: Użyszkodnicy
Sex: Camel

Cirilla masz racje tego typu walki to czyste barbarzyństwo zwlaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę,że to tylko finał morderczego obchodzenia się z psami poniewaz przed walką jest morderczy trening,ładowanie sterydami,bicie ,kopANIE itp okrutne praktyki,problem w tym że polska ustawa o ochronie zwierzat daje mizerne mozliwosci walki z tym procederem a i nikt sie tym specjalnie nie intrresuje,dopoty jakis pies nie zagryzie czlowieka,w anglii za organizacje samego miejsca sa olbrzymie kary finansowe juz nie mowiac o konsekwencjach w przypadk złapania na gorącym uczynku,u Nas nikogo to specjalnie nie interesuje,i to jest smutne. mellow.gif

Cirilla masz racje tego typu walki to czyste barbarzyństwo zwlaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę,że to tylko finał morderczego obchodzenia się z psami poniewaz przed walką jest morderczy trening,ładowanie sterydami,bicie ,kopANIE itp okrutne praktyki,problem w tym że polska ustawa o ochronie zwierzat daje mizerne mozliwosci walki z tym procederem a i nikt sie tym specjalnie nie intrresuje,dopoty jakis pies nie zagryzie czlowieka,w anglii za organizacje samego miejsca sa olbrzymie kary finansowe juz nie mowiac o konsekwencjach w przypadk złapania na gorącym uczynku,u Nas nikogo to specjalnie nie interesuje,i to jest smutne. mellow.gif

+Quote Post
Ritual
wyślij 3-10-2006, 16:58
Wpis #3

Goście

Jestem umiarkowanie przeciwny.

Argumentacja przeciwko organizowaniu walk zwierząt stosuje się w większości do wszelkiej hodowli. Już ja widzę jak przestajecie jeść mięso bo biedne kurczaczki i prosiaczki, nikt się nimi nie przejmuje...

+Quote Post
karmazon
wyślij 4-10-2006, 06:25
Wpis #4

Odyseusz

Sex: Male

Walki kogutow i psow to takie nudne by byly. Ale jakby tak dwa kangury walczyly, albo dwa goryle to interesujace by bylo. Wiem ze w Chinach maja "Animal Olympics", ludzie przeciwko zwerziakom. Boks z kangurami haha.

+Quote Post
^^'
wyślij 4-10-2006, 08:19
Wpis #5

Perwer

Sex: Egon

Walki zwierząt to jedynie początek okrucieństwa wobec zwierząt. Także przy wyrobie kosmetyków cierpią zwierzęta fear.gif

+Quote Post
Ata
wyślij 4-10-2006, 09:04
Wpis #6

Grunwald

Sex: Alien

(karmazon)
ludzie przeciwko zwerziakom

To ewentualnie ujdzie w tłoku, pod warunkiem, że zwierzak nie będzie mniejszy i słabszy od człowieka, a człowiek nie będzie posiadał żadnej odzieży ochronnej i żadnej broni. Równe szanse.

A tak poważnie - dla mnie wszelkie walki zwierząt urządzane przez ludzi, to paskudztwo i zboczenie. Jestem stanowczo na nie.

+Quote Post
karmazon
wyślij 4-10-2006, 09:44
Wpis #7

Odyseusz

(Ata @ 10-4-2006, 02:04) *

To ewentualnie ujdzie w tłoku, pod warunkiem, że zwierzak nie będzie mniejszy i słabszy od człowieka, a człowiek nie będzie posiadał żadnej odzieży ochronnej i żadnej broni. Równe szanse.

http://www.dailymail.co.uk/pages/live/arti...in_page_id=1770

+Quote Post
Tormenta
wyślij 8-10-2006, 17:38
Wpis #8

Odyseusz

(Ritual @ 10-3-2006, 18:58) *

uż ja widzę jak przestajecie jeść mięso bo biedne kurczaczki i prosiaczki, nikt się nimi nie przejmuje...

No nie żartuj sobie że nie wiedzisz różnicy między okaleczaniem/zabijaniem dla rozrywki (walki zwierząt, niektóre polowania) a zabijaniem aby zjeść.

(Ata @ 10-4-2006, 11:04) *

No i pod warunkiem że człowiek nie będzie się wspomagał żadną bronią (np. włócznie i lance podczas korridy) to wtedy chętnie popatrze jak byk go rozniesie.

Szczerze mówić dla mnie ludzie którzy bawią się kosztem istot słabszych są całkowicie pozbawieni wyobraźni, a przez to ograniczeni. Nie toleruję czegos takiego i najchetniej za taką głupote to bym karała i to nalepiej torturami ;-)

Ten wpis był edytowany przez Tormenta: 8-10-2006, 17:40

+Quote Post
Marcin
wyślij 8-10-2006, 17:42
Wpis #9

Zarządca Rzeczywistościami

Grupa: Administratorzy
Sex: Unsigned

(Tormenta @ 10-8-2006, 19:38) *
Szczerze mówić dla mnie ludzie którzy bawią się kosztem istot słabszych są całkowicie pozbawieni wyobraźni, a przez to ograniczeni.

A przypalałaś kiedyś mrówki szkłem powiększającym?

+Quote Post
Dark
wyślij 15-02-2007, 16:08
Wpis #10

Hultaj
*

Straszne......... Ci ludzie są bez serca..... Wystawiać takie zwierzątka na walki...... Szuf,3 lata temu mialem taka manie... Ale mi sie znudzilo......

+Quote Post
grochu
wyślij 15-02-2007, 17:49
Wpis #11

Odyseusz

Sex: Camel

Ja nigdy mrówek nie przypalałem... Nie znaczy to, że ich nie rozdeptywałem ]:->

Tak mi si zachciało wtrącić, ale żeby nie było, że nie piszę nic w sprawie tematu:
tak, potępiam walki psów i kogutów! (wielkie mi rzeczy, chyba niewiele ludzi ich nie potępia).

+Quote Post
Tormenta
wyślij 15-02-2007, 19:49
Wpis #12

Odyseusz

Szuflad, trochę późno, ale ...: nie, nigdy nie przypalałam mrówek i tak już na zapas, nigdy też nie nadmuchiwałam żab (-:
Zdarzało się co jedynie zabić jakiegoś robaczka, owada ale to tez nie dla zabawy.

+Quote Post
niuta
wyślij 15-02-2007, 22:23
Wpis #13

Sajlens! A kil ju!

Sex: Od czasu do czasu

Ja kiedyś kilka ślimaków w złości rozdeptałam i [wtedy do kościoła chodziłam] takie wyrzuty sumienia miałam, że się wyspowiadać poszłam z tego :-/
Ksiądz mnie wyśmiał, więc mu powiedziałam, że jest głupcem bez serca.
Chyba 5 czy 6 lat miałam.

Mrówek nie przypalałam. Żabom też nic nie robiłam. Psy bezpańskie notorycznie do weterynarza prowadzam na szczepienia i inne dokarmiania (tak, tak, płacę za to z własnej kieszeni, a potem jęczę, że kasy nie mam - pieprznięta jestem).

Organizowanie walk zwierząt to bestialstwo.
Tak jak ich zabijanie. W jakimkolwiek celu.

Ten wpis był edytowany przez Fuu: 15-02-2007, 22:25

+Quote Post
Marcin
wyślij 16-02-2007, 10:53
Wpis #14

Pierwsze słyszę o nadmuchiwaniu żab. Może ktoś oświecić?

+Quote Post
frezer
wyślij 16-02-2007, 11:10
Wpis #15

Redakcyjny frezer

Shreka nie oglądałeś? Tam było takie coś...

Przypomina mi się odcinek Kiepskich, kiedy Waldek faszerował ślimaka viagrą i wystawiał go potem do nielegalnych walk;]

+Quote Post
Alia
wyślij 16-02-2007, 11:11
Wpis #16

Hymenopus coronatus

Sex: Czepialska Małpa

Cytat(grochu @ 02-15-2007, 18:49) *
potępiam walki psów i kogutów! (wielkie mi rzeczy, chyba niewiele ludzi ich nie potępia).

Biorąc pod uwagę popularność tych walk, jak również walk typu Corrida, wydaje mi się, że ludzie jednak epatują się krwią, przemocą, żyją adrenaliną wynikającą z obstawianych zakładów. Na takie walki przychodza tłumy. huh.gif

A dla wielu ludzi zwierzę jest tylko poruszającym się o własnych siłach przedmiotem. Sama znam takich ludzi, kulturalnych i wykształconych, którzy twierdzą, że zwierzęta nie mają uczuć i człowiek może z nimi robić, co chce. angry.gif

Ten wpis był edytowany przez Alia: 16-02-2007, 11:12

+Quote Post
Gość
wyślij 28-07-2010, 12:40
Wpis #17

Goście

W europie staramy sie się o wielokulturowość a nie potrafimy zrozumieć ludzi, którzy wystawiaja koguty do walki.

Ten wpis był edytowany przez Agnieszka: 28-07-2010, 13:10

+Quote Post
Sen
wyślij 29-07-2010, 08:59
Wpis #18

Ekscentryk
**

Grupa: Moderatorzy II

Przecież każdy kogut i pies może honorowo powiedzieć, że nie będzie walczyć, i odejść, niepokonanym.

+Quote Post
Marcin
wyślij 1-08-2010, 15:13
Wpis #19

Jasne, a każda ofiara czegokolwiek może wcześniej zauważyć, że tego nie chce i odejść, niepokonanym. Oczywiście z honoram, no i nie będzie już wtedy ofiarą. Świat będzie piękny. Idąc dalej tym rozumowaniem problem tkwi w ofiarach...

Mnie to bardzo cieszy:

Cytat(wyborcza.pl)
Lokalny parlament w Barcelonie zakazał wczoraj korridy, po raz kolejny demonstrując niechęć Katalończyków do reszty Hiszpanii.

Zakaz przeszedł po wielomiesięcznej zaciętej debacie 68 głosami przeciw 55. Zanim go uchwalono, przez kataloński parlament oraz wszystkie hiszpańskie media przetoczyła się wielka debata z wszelkimi możliwymi argumentami.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75477,8188396,Katalon...ez_korridy.html

Ten wpis był edytowany przez Marcin: 1-08-2010, 15:15

+Quote Post
Nascar
wyślij 28-10-2013, 14:25
Wpis #20

Sierota

Kiedyś się tym interesowałem. W większości przypadkach do uczestnictwa ludzi skłonilo brak środków na życie... Przykre...

Ten wpis był edytowany przez Agnieszka: 9-04-2014, 20:43

+Quote Post
2 Strony V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użyszkodników czyta ten temat [1 Gości i 0 anonimowych Użyszkodników]
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 24-04-2014, 06:03
Skin created by No1 1000 / Sublime Development