IPB WARNING [2] Division by zero (Line: 2584 of /sources/action_public/topics.php)
Audiobooki - Forum Dyskusyjne Rozrywka
IPB

> Krótki przewodnik po świecie literatury

1. Jeśli chcesz się podzielić swoimi wrażeniami z ostatniej książki lub podziwem dla konkretnego autora - zajrzyj do Czytelni.
  2. Nie warto zakładać tematu, który już istnieje. Zostaną połączone w całość.
  3. Wiadomości, które nie wnoszą żadnej treści, utrudniają czytanie - oszczędź innym czytającym.
  4. Piszemy na temat.
  5. Jak przystało na mola książkowego, warto pisać poprawnie - mała powtórka z ortografii.
Na początek zajrzyj do poniższych tematów:
Fuu

> Audiobooki, książka czyta się sama  2 Strony V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
Di.
wyślij 21-08-2008, 20:56
Wpis #21

Pół sierota

Grupa: Użyszkodnicy
Sex: Czepialska Małpa

Jak ktos lubi to niech słucha. Osobiscie wolę tradycyjne książki. Jeśli chodzi o oszczędność czasu to czytanie musiałoby być przymusem, abym uznała choć jedną chwilę poświęconą książce za zmarnowaną. Dobre rozwiązanie dla niedowidzących i niewidomych - to fakt.
Go to the top of the page

+Quote Post
Ariegi
wyślij 14-11-2008, 17:39
Wpis #22

Fantom

Sex: Male

Tu jest dużo lektur w wersji audio

http://lektura.89.pl/

+Quote Post
Gość: lukas
wyślij 17-01-2009, 15:46
Wpis #23

Goście

siema prosilbym adiobooka zemsty aleksandra fredrego ja ktos ma niech wrzuci link

+Quote Post
Sickboy
wyślij 4-02-2009, 07:38
Wpis #24

Cesasz Roman

Grupa: Administratorzy
Sex: Od czasu do czasu

Ja osobiście, z racji braku czasu, książek czytam mało. Jakiś czas temu zacząłem ściągać audiobooki i słucham ich sobie w pracy albo jadąc samochodem.

Ze mnie taki czytelnik, że czytam ze dwie knigi rocznie.

Audiobook to coś zupełnie innego niż książka i nawet trudno mi te dwie rzeczy porównywać. Audiobooki traktuje jak takie słuchowiska radiowe. Ale nigdy nie mógłbym powiedzieć, gdzieś w towarzystwie, że przeczytałem fajną książkę jeśli, tak naprawdę, ktoś mi ją przeczytał smiling.gif
Czytanie książki samemu bardzo pobudza wyobraźnię, lecz jeśli ktoś wam ją czyta również możecie sobie wyobrazić dane miejsce, wygląd postaci. No z głosami to już trochę gorsza sprawa.

Jak pisał szuf, jest to dodatkowa możliwość i ja z niej czerpię pełnymi garściami.

p.s.
Czy ma ktoś jakieś dobre źródło audiobooków? Bo moja audio-biblioteka już prawie "przeczytana". smiling.gif

+Quote Post
ssb
wyślij 6-02-2009, 13:14
Wpis #25

Zwyrol

Grupa: Kurde-dev

Sickboy http://thepiratebay.org/browse/102 może być ?

+Quote Post
Marcin
wyślij 6-02-2009, 13:58
Wpis #26

Zarządca Rzeczywistościami

Sex: Unsigned

Na pewno, Dzieci z Bullerbyn to w sam raz dla Sicka. (-;.

+Quote Post
Sickboy
wyślij 7-02-2009, 11:26
Wpis #27

Cesasz Roman

Sex: Od czasu do czasu

hehe. A zebyś wiedział, że lepszej lektury to nei było w całej historii mojej nauki. No chyba że "konstrukcje stalowe" Łubińskiego a szczególnie tom pierwszy smiling.gif

Znalazłem tam pozycję dla ciebie "Dolina muminków" smiling.gif

Ten wpis był edytowany przez Sickboy: 7-02-2009, 11:28
Przyczyna edycji: bo tak

+Quote Post
ssb
wyślij 8-02-2009, 06:26
Wpis #28

Zwyrol

Grupa: Kurde-dev

http://torrents.thepiratebay.org/4699338/M...338.TPB.torrent

btw, po naszemu prawie abooków nie słucham, wolę papier (to wyżej w PL, choć autor rosyjski). Są za to bardzo fajne żeby się osłuchać z językami łobcymi.

+Quote Post
kamil.go
wyślij 15-01-2011, 02:21
Wpis #29

Fantom

Grupa: Spamer

Przecież każdy robi to, co lubi. Moim zdaniem AudioBooki mają naprawdę duży potencjał w sobie. Przecież one nie są tylko dla ludzi leniwych, lecz też jest doskonałym rozwiązaniem dla ludzi, którzy nie mają czasu lub też tym, którzy go nie potrafią sobie zorganizować. Nie mogę zapomnieć wspomnieć, że jest doskonałą rzeczą dla ludzi niewidomych.

W sumie też jestem miłośnikiem tradycyjnych książek, lecz wierze, że z AudioBook-ów można naprawdę dużo się nauczyć. happy.gif

Pozdrawiam,
Kamil.go

+Quote Post
audiobook jest fajny
wyślij 16-06-2011, 09:17
Wpis #30

Goście

Ludzie mają różne potrzeby ... w tym również lubią słuchac innych, zaleca się czytanie dzieciom ... skąd więc u niektórych taka niechęć do audiobooków. Nikt na siłę nie zmusza aby z nich korzystać. Jednak proszę sobie wyobrazić osobę chorą obłożnie, która ma problemy z czytaniem ale chętnie posłucha książki - czy to nie fantastyczne rozwiązanie? a ja np. w pełni zdrowa wysłuchałam książki robiąc obróbkę graficzną na kompie ...

+Quote Post
santopelek
wyślij 22-11-2011, 21:05
Wpis #31

Fantom

Grupa: Spamer

Każdy korzysta z tego co mu odpowiada, fajnie, że jest różnorodna oferta, ale dla mnie słuchanie książki zabija cały jej urok.

+Quote Post
miloszz
wyślij 23-05-2012, 11:12
Wpis #32

Sierota

Nie rozumiem idei audiobooków, żadna to oszczędność czasu. Słuchać to można jakiejś audycji, wywiadu, kursu angielskiego czy czegoś tam jeszcze... ale książka jest do czytania.

+Quote Post
STRINGFANKA
wyślij 25-10-2013, 18:56
Wpis #33

Fantom

Moim zdaniem audiobooki nie zastąpią książek, jednak, jeżeli ktoś tak jak ja nie ma czasu aby usiąść z książką to jest to dobre rozwiązanie. Lepiej przesłuchać książkę niż w ogóle po nią nie sięgnąć. Przesłuchałam np całego Steve'a Jobsa, zajęło mi to ok tydzień. Nie wyobrażam sobie abym w tamtym czasie zdołała przeczytać 700 stron książki w tak krótkim czasie.
Na szczęście teraz trochę mam więcej wolnego, więc już z audiobooków nie korzystam, ale przesłuchałam ok 20 i były ok. Niestety wybór audiobooków wciąż jest mały, ja najchętniej czytam biografie i dużego wyboru nie ma. Jedynie największe hity.

+Quote Post
paździoch
wyślij 14-04-2014, 09:52
Wpis #34

Bimbrownik

Nie przepadam za audiobookami, ponieważ kiedyś pożyczyłem jedno nagranie od mojego kolegi, właśnie by wypróbować jak działają. Byłem bardzo niezadowolony z efeku. Lektor miał jak dla mnie nieprzyjemny do słuchania głos i dodatkowo za wolno czytał. Uważam, że jest to dobre rozwiązanie tylko dla osób niewidomych lub słabo widzących.

+Quote Post
2 Strony V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
2 Użyszkodników czyta ten temat [2 Gości i 0 anonimowych Użyszkodników]
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 26-02-2017, 14:35
Skin created by No1 1000 / Sublime Development