IPB
> Kiedy Sa Dni Plodne A Kiedy Nieplodne?  2 Strony V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
DeeDee
wyślij 1-05-2005, 18:53
Wpis #1

Pechowiec

Grupa: Użyszkodnicy
Sex: Female

Tak wlasciwie to do konca nie wiem kiedy sa dni plodne a kiedy nieplodne :/ kazdy mowi inaczej :/ podczas okresu jakie sa ??
Go to the top of the page

+Quote Post
abcde
wyślij 1-05-2005, 19:06
Wpis #2

fghij

Sex: Alien

Płodna może być kobieta. A i to tylko czasem. Ale dni? Na moje to niedziela mogłaby być najpłodniejsza, ale pod warunkiem, że mialaby potomstwo złożone z samych niedziel.

No dobra, nie będę taka, tutaj sobie zerknij.

Albo jeszcze tu popatrz.

+Quote Post
Ata
wyślij 2-05-2005, 12:35
Wpis #3

Grunwald

A do czego tej wiedzy potrzebujesz?

Bo jeżeli w celu uniknięcia posiadania potomstwa, to lepiej nie zaprzątaj sobie tym głowy, tylko zastosuj poważniejsze środki zapobiegawcze.
Unikanie ciąży takimi metodami, jak wyliczanie dni płodnych i niepłodnych, to coś w stylu ruskiej ruletki :wink:

+Quote Post
Najeli
wyślij 2-05-2005, 14:38
Wpis #4

Żul
*

ech... widać, ze humaniści tongue.gif

W cyklu menstruacyjnym kobiety są dni płodne (kiedy z pęcherzyka Graffa uwolniona zostaje komórka jajowa) i to jest mniej więcej w 14 dniu licząc od pierwszego dnia miesiączki. Po kilku dniach (3-4) komórka jajowa jeśli jest niezapłodniona to obumiera i wtedy są dni niepłodne, bo nie ma co zapłonić, następna komórka jajowa będzie uwolniona dopiero po następnym krwawieniu.

Zonk jest taki, że plemniki to wytrzymałe bestie, w organizmie kobiety są w stanie przeżyć nawet 3 doby. Dlatego nigdy nie ma całkowitej pewności jeśli chodzi o kalendarzyk. W czasie miesiączki kobieta nie jest płodna.

+Quote Post
abcde
wyślij 3-05-2005, 08:47
Wpis #5

fghij

Niepłodne dni, to fajna sprawa. Dzięki nim mam Martę.

+Quote Post
johanka
wyślij 3-05-2005, 09:58
Wpis #6

Komendant
*

Sex: Miriam

hmm...a ja wam powiem ze teraz od paru dni z utęsknieniem czekam na miesiaczke mellow.gif ...jak nie dostane to ..hmm..czeka mnie zycie pod wiaduktem

+Quote Post
Dairi
wyślij 3-05-2005, 10:02
Wpis #7

Regres

Grupa: Oczekujący
Sex: Od czasu do czasu

Metoda obliczania dni niepłodnych za pomocą jakiegoś wzoru jest bardzo fajna, łątwa i przyjemna, szkoda tylko, że nie działa na znaczną większosć populacji bo... ludzki organizm nie chodzi jak w zegarku. Chyba jedynym naprawdę bezpiecznym momentem jest sam okres, ale też nie do konca wink.gif

Fala88 czasami brak miesiąckzi może być spowodowanym czymś innym (nie dzieckiem). Wystarczy stres, zmiana klimatu,choroba...i pieron wie co jeszcze. Moja mama tak kiedyś miała i w danym okresie za chiny ludowe nie mogła być w ciąży.

+Quote Post
Ata
wyślij 3-05-2005, 19:27
Wpis #8

Grunwald

Cytat(Jędza)
Niepłodne dni, to fajna sprawa. Dzięki nim mam Martę.

A zgadnijcie kiedy mnie powołano do życia?

Jestem żywym dowodem na to, że te wszystkie metody wyliczania dni płodnych i niepłodnych o kant wiecie czego można potłuc :wink:
Dodajmy do tego jeszcze niezaprzeczalne istnienie mojej Żabki :wink:

Cytat(Najeli)
W czasie miesiączki kobieta nie jest płodna

Też bym nie była do końca pewna, może i w czasie nie, ale zaraz potem może i tak, dodajmy do tego żywotność przyczajonych plemników icon_twisted.gif pewności nie ma żadnej niestety

PS Nie jestem humanistką, już bardziej biologiem, mam tylko trochę doświadczenia, które nie pozwala mi we wszystko wierzyć :fear:

+Quote Post
Corpse Fiend
wyślij 3-05-2005, 21:05
Wpis #9

Odyseusz

Grupa: AI
Sex: Male

Cytat(Najeli @ May 2 2005, 16:38)
Zonk jest taki, że plemniki to wytrzymałe bestie, w organizmie kobiety są w stanie przeżyć nawet 3 doby.
*

Słyszałem od biologicy, że 5. Jak to jest z tym?

Corpse Fiend, bezdzietny.
___
Katatonia - Rainroom

+Quote Post
Alia
wyślij 4-05-2005, 10:30
Wpis #10

Hymenopus coronatus

Grupa: Redakcja
Sex: Czepialska Małpa

Cytat(DeeDee @ May 1 2005, 20:53)
Tak wlasciwie to do konca nie wiem kiedy sa dni plodne a kiedy nieplodne
*

Dni płodne są wtedy, kiedy dojdzie do owulacji.
Zasadniczo dochodzi do tego w najmniej oczekiwanych momentach, bo nawet przy regularnych cyklach może dojść do nadprogramowej owulacji, np. pod wpływem stresu. whistling.gif

A w jakiej intencji pytasz? Zamierzasz starać się o potomstwo, czy wręcz przeciwnie?

Jeśli to pierwsze, to wystarczy współżyć w miarę regularnie. tongue.gif

Jeśli to drugie, to biegnij do ginekologa i niech Ci dobierze jakąś sensowną antykoncepcję. icon_twisted.gif

+Quote Post
Majta
wyślij 5-05-2005, 07:40
Wpis #11

Pechowiec

Jeżeli masz regularny okres,przypuśćmy,że co 30 dni,i dostałaś go 1 dnia jakiegoś miesiąca,to musisz od końca odliczyć 14 dni (ale to też się tak troche waha i nie jest regułą,że akurat 14 dni),czyli wypadnie,że będziesz płodna 16 dnia tego miesiąca.Sama znam przypadek kiedy dziewczyna kochała się dzień po okresie,a jej chłopaka miał prezerwatywe i teraz mają dziecko.Radzę Ci nie liczyć na szczęscie,po prostu się zabezpieczaj smiling.gif

+Quote Post
niuta
wyślij 5-05-2005, 07:58
Wpis #12

Sajlens! A kil ju!

Cytat(Majta @ May 5 2005, 08:40)
Sama znam przypadek kiedy dziewczyna kochała się dzień po okresie,a jej chłopaka miał prezerwatywe i teraz mają dziecko.
*

Aha i pewnie to był jeden jedyny raz, kiedy się kochali? Skąd wiadomo, że akurat wtedy doszło do poczęcia?

Ja dziś chyba nie w sosie jestem...

+Quote Post
Majta
wyślij 5-05-2005, 10:53
Wpis #13

Pechowiec

Cytat(nyu @ May 5 2005, 09:58)
Aha i pewnie to był jeden jedyny raz, kiedy się kochali? Skąd wiadomo, że akurat wtedy doszło do poczęcia?

Ja dziś chyba nie w sosie jestem...
*

Nie, nie był to ich pierwszy raz, chodzą ze sobą chyba 3 albo 4 lata. Przecież ginekolog potrafi określić, który to jest tydzień ciąży!!!

szuf: po co cytujesz cały wpis?

+Quote Post
johanka
wyślij 5-05-2005, 13:09
Wpis #14

Komendant
*

Sex: Miriam

Cytat(Dairi @ May 3 2005, 11:02)
Fala88 czasami brak miesiąckzi może być spowodowanym czymś innym (nie dzieckiem).
*

wiem wiem smiling.gif ale prawdopodobnie moge miec boba , chociaz tez moge okresu nie dostac z powodu tego stresu czy jestem w ciazy czy nie :/ a ja nie chce...za młoda jestem...życie sobie zniszcze unhappy.gif ...a zarazem głupia i nieodpowiedzialna tez jestem :/ ubolewam nad tym..

Ja juz nie licze zadnych pier****ych dni połodnych bo ogolnie to *siusiaka dają...trzeba sie porzadnie zabezpieczyc o!

+Quote Post
niuta
wyślij 5-05-2005, 13:14
Wpis #15

Sajlens! A kil ju!

fala88:
Może skocz do apteki po test. Nie kosztuje dużo, a ile stresu zaoszczędzi... wink.gif

Majta:
Tydzień tak, ale nie dzień. Poza tym ginekolodzy nie są nieomylni, istnieje możliwość niewielkiej pomyłki :wink: Wątpię, żeby nie kochali się w czasie kolejnych (mniej więcej) 2 tygodni. Po prostu do zapłodnienia moło dojść kilka dni/tydzień później... wypadki chodzą po ludziach :}

Nie twierdzę, że to co napisałaś nie może być prawdą. Po prostu podchodze sceptycznie do takich twierdzeń, tak jak do opowieści jak to koleżanka zaszła w ciążę mimo, że brała tabletki.
Po jakimś czasie zazwyczaj się okazuje, że kilka razy zapomniała... za dużo się takich rzeczy nasłuchałam rolleyes-2.gif

+Quote Post
Potępiona
wyślij 7-05-2005, 21:21
Wpis #16

Paragraf

Oto KALENDARZ MENSTRUACYJNY który pomoże obliczyć to i owo tongue.gif

+Quote Post
Mr Ziutek
wyślij 6-06-2005, 17:47
Wpis #17

Pechowiec

To moj pierwszy post tutaj i odrazu na taki powazny temat smiling.gif

Z tym cyklem to jest tak, ze sklada sie z dwoch czesci. Pierwsza to od okresu do owulacji, druga od owulacji do nastepnego okresu. Dla kazdej kobiety staly jest czas od wystapienia owulacji do nastepnego okresu. Jest to ok 14 dni (+- 2 dni).Czyli u jednej kobiety bedzie to 12 dni, u innej moze byc 16, ale czas ten jest staly.
To co decyduje o dlugosci calego cyklu to ta pierwsza czesc cyklu. Nie ma czegos takiego ze ok 14 dnia cyklu pojawia sie owulacja. Jezeli kobieta ma regularne cykle to w praktyce tak wychodzi ze mniej wiecej w polowie cyklu
przechodzi owulacje. Jednak cialo stosuje swego rodzaju mechanizm ochronny. Gdy kobieta zyje w stresie, w pospiechu, organizm nie daje sygnalow do jajnikow i uwolnienie komorki jajowej(owulacja) zostaje odlozone na bardziej spokojny czas. Kiedy indziej, w innym cyklu, gdy warunki sa bardziej sprzyjajace(nie ma stresu itp.) owulacja moze nastapic szybciej niz 14 dnia. W ten sposob ksztaltuje sie dlugosc cyklu menstruacyjnego.

Teraz do sedna sprawy: plodnosc

Uwaga! Kobieta jest plodna tylko przez 24 godziny w czasie calego cyklu!!

Od momentu owulacji komorka jajowa zyje tylko do 24 godzin i tylko w tym czasie moze zostac zaplodniona. Jesli tak sie nie stanie, komorka jajowa obumiera i po tych 14 (+- 2) dniach zostaje wydalona z organizmu (pojawia sie nastepny okres)

Niestety to nie wszystko bo do tego zeby stworzyc czlowieczka potrzebny jest jeszcze facet.
A facet plodny jest w kazdym momencie swojego zycia.
Plemniki to takie sprytne bestie ze moga przezyc w sprzyjajacych warunkach w ciele kobiety do 7-8 dni.

Jezeli stosunek mial miejsce pozniej niz 24 godziny po owulacji, albo wczesniej niz te 7-8 dni przed owulacja to nie ma sie czego obawiac. Problem polega na tym ze nie wiemy kiedy kobieta bedzie miala owulacje, ani czy juz ja przeszla. Istnieja rozne metody, ktore pomagaja wychwycic moment owulacji i stwierdzic jej fakt.

Czy mozna zajsc w ciaze uprawiajac seks w czasie miesiaczki?
Mozna!
Jezeli cykl bedzie na tyle krotki, ze od wspolzycia do owulacji minie mniej niz 7-8 dni.Miesiaczka wcale nie musi byc okresem nieplodnosci.

To o czym tutaj piszecie ( owulacja w 14 dniu cyklu) to tzw. metoda kalendarzykowa. Rzeczywiscie jest to malo "skuteczna" metoda. Jest jednak bardzo przestarzala.Mimo tego wielu ludzi dzisiaj utozsamia ja z bardziej rowinietymi metodami naturalnego rozpoznawiania plodnosci. To nie to samo. Kalendarzyk to metoda opierajaca sie w 100 % na prawdopodobienstwie. Zaklada ze jezeli kobieta ma regularne cykle to owulacja wystepuje za kazdym razem np. w 14 dniu cyklu. Z tego co napisalem wczesniej widac ze tak nie jest.
Gdyby kogos bardziej interesowal ten temat moge podeslac pare linkow.

Na koniec sorki bo troszke sie rozpisalem. Kogo znudzi niech poprostu nie czyta. Ale jezeli ktos ma zamiar to komentowac to prosze zadac sobie trud i przeczytac co napisalem a nie odrazu pisac ze to jest ble.... :wink:

od razu, po prostu

+Quote Post
Ata
wyślij 6-06-2005, 20:00
Wpis #18

Grunwald

Cytat(nyu)
Po prostu podchodze sceptycznie do takich twierdzeń, tak jak do opowieści jak to koleżanka zaszła w ciążę mimo, że brała tabletki.

Ale to jest bardzo możliwe, i przyczyną zajścia w ciążę wcale nie musi być zapomnienie zażycia tabletki, nie żartuję.

Lekarze rzadko na przykład informują o tym, że wystarczą pewne niedyspozycje przewodu pokarmowego, chyba nie muszę uściślać jakie konkretnie, aby nie doszło do wchłonięcia w jelitach tabletki. I co wtedy - niespodzianka, wszystkie tabletki zjedzone, a bobas jest tongue.gif

Albo inna sytuacja - niektóre leki, na przykład antybiotyki też mogą zaburzać działanie tabletek hormonalnych. Czyli się je bierze, ale jest tak, jakby się ich nie brało, no i niespodzianka znowu na świat może się przyplątać.

+Quote Post
Wiolka
wyślij 7-07-2006, 15:39
Wpis #19

Ministrant
**

Z tych waszych opowiesci to wynika ze w kazdej chwili sie spodziewaj dziecka czy sie zabezpieczysz czy nie. rolleyes-2.gif rolleyes-2.gif Nie chcesz miec dziecka? Nie decyduj sie na seks przeciez w kazdej chwili mozesz wpasc fear.gif icon_evil.gif

+Quote Post
Alia
wyślij 8-07-2006, 11:37
Wpis #20

Hymenopus coronatus

Grupa: Redakcja
Sex: Czepialska Małpa

(Wioleta @ 07-7-2006, 17:39) *
w kazdej chwili sie spodziewaj dziecka czy sie zabezpieczysz czy nie.

Z powyższych wypowiedzi wcale tak nie wynika. Ryzyko niechcianej ciąży istniej również i przy stosowaniu zabezpieczeń. Ważne, aby dobierać je indywidualnie do każdego organizmu oraz skrupulatnie przestarzegać zaleceń dotyczących ich stosowania.

Przykładowo, jest wiele różnych pigułek antykoncepcyjnych. Nieumiejętnie dobrane do organizmu kobiety, lub nieregularnie łykane nie zabezpieczą przed ciążą w 100%. Więc tu się nakładają 2 sprawy, rzetelność lekarza, który powinien wysłać kobietę na całą serię badań, zanim jej dobierze hormonlane środki antykoncepcyjne i rzetelność samej zainteresowanej, żeby te pigułki łykać zgodnie z zaleceniami.
Wtedy taka antykoncepcja zabezpiecza w 100%. whistling.gif

A wracając do dni płodnych, bo wszak o to pytała założycielka tematu. Owulacja zazwyczaj pojawia się 14 dni przed miesiączką, co nie jest równoznaczne z połową cyklu!
Owulacja może sie pojawić w dowolnym momencie cyklu pod wpływem stresu, zmiany klimatu, choroby, leków i kilku jeszcze innych czynników.

Dlatego lepiej się sensownie zabezpieczać zawsze i wszędzie, niż stosować "watykańską ruletkę". icon_twisted.gif

+Quote Post
2 Strony V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użyszkodników czyta ten temat [1 Gości i 0 anonimowych Użyszkodników]
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 23-07-2014, 20:07
Skin created by No1 1000 / Sublime Development