IPB

> Hajd Park

Zasady (dotyczy to całego Forum):
  1. Rozmowy schodzące z tematu są rozdzielane.
  2. Powtarzające tematy są łączone w jeden.
  3. Jednolinijkowce są ostro tępione. Oszczędzone będą tylko te, które pomimo krótkości zawierają w sobie głębokie przesłanie albo dużą dawkę humoru. (Brane jest pod uwagę poczucie humoru Moderatora bądź Admina podejmującego decyzję o usunięciu wiadomości).
  4. Piszemy zgodnie z zasadami ortograficznymi! Wszędzie, nie dotyczy to tylko Hajd Parku
  5. Tematy warte uwagi (szczególnie dla nowych Użyszkodników):
  6. Proszę zwrócić uwagę na inne działy i trzymać się ich tematyki.
WuEska

> Symulacja Choroby, Sposób Na Chorobe, jak ominąć szkołe?  2 Strony V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
fym
wyślij 4-12-2005, 23:12
Wpis #1

Gagatek
*

Grupa: Użyszkodnicy
Sex: Od czasu do czasu

Taki temat założyłem, bo chce wiedzieć kto jakie ma lub miał doświadczenie w symulacji choroby albo szybkim umyślnym zachorowaniu.

U mnie czasem wystarczało jak nasmarowałem oczy sztyftem do nosa - tą gąbką nasączoną mięta i miałem spuchnięte oczy, udawałem kaszel i mówiłem ze mnie głowa boli. Czasami w zime ściągałem kurtke albo na gołej klacie ( oczywiście wieczorem) tażałem się w śniegu aby mieć jakieś przeziębienie konkretne grin.gif lecz bywało że takie tażanie mnie tylko uodparniało. Z mocniejszych sposobów słyszałem że należy zjeść surowego ziemniaka i łyżeczkę soli i ma się gorączkę, próbowaliście może tego albo coś o tym wiecie? Kiedyś słyszałem że gość wystawił mokrą głowę przez okno w zime i dostał zapalenia opon mózgowych, tego to bym nie chciał ;/

Jakie znacie sposoby na wywołanie bądź symulacje choroby?

tarzałem, tarzanie
Go to the top of the page

+Quote Post
Ritual
wyślij 5-12-2005, 11:36
Wpis #2

Goście

Najlepiej powiedzieć - mam w *zadku szkołę nie idę i nie iść.

Traci człowiek rozsądek, jeszcze ma zdrowie tracić?

No dobra, można nagrzać termometr od żarówki, tylko ostrożnie.

+Quote Post
Bendis
wyślij 5-12-2005, 12:41
Wpis #3

chmod
**

Sex: Czepialska Małpa

O, ja na przykład znam osóbkę, która na zawołanie umie zachorować tongue.gif
Nie wiem, jak to robi, magia jakaś czy co?, ale zawsze jak ją naszła ochota na urlop w pracy to dziwnym trafem zaczynała kaszleć, kichać a potem do łóżka na tydzień i antybiotyk. Basiu, jak to sie robi?

+Quote Post
WuEska
wyślij 5-12-2005, 13:03
Wpis #4

Odyseusz

Sex: Camel

Siłą woli. Bo przecież nie symulowałam, tylko rzeczywiście chora zawsze byłam. Bo ja to taką umiejętność mam:)
A najlepszym sposobem na uniknięcie szkoły jest jej ukończenie, o!

Co do Twoich sposobów - ziemniak, śnieg- nabawisz się poważnego zatrucia albo zapalenia płuc - a nie wiem czy płukanko lub dłuższy pobyt w szpitalu są tego warte. Ja zawsze witałam w drzwiach kogoś chorego słowami - zaraź mnie, bo urlop by mi się przydał. Czekałam 4 dni i hops!

A poza tym, to mam problemy z krtanią, więc wystarczy mi trochę powrzeszczeć, napić się na zimnym gazowanego i zapalenie krtani pewne. Ale staram się nie nadużywać.

+Quote Post
Ata
wyślij 5-12-2005, 13:06
Wpis #5

Grunwald

Sex: Alien

(bendis)
a potem do łóżka na tydzień i antybiotyk

Bardzo dziekuje za taki urlop, poleżeć troche i poleniuchować - czemu nie, ale antybiotyk? Człowiek sie po tych paskudach kiepsko czuje, uczulenia sie robią, do tego zero alkoholu, bo zaszkodzić może. Zły pomysł icon_evil.gif

+Quote Post
Bendis
wyślij 5-12-2005, 13:23
Wpis #6

chmod
**

Sex: Czepialska Małpa

Bo to nie o urlop chodziło tylko o chorobę. Siłą woli.

+Quote Post
WuEska
wyślij 5-12-2005, 13:35
Wpis #7

Odyseusz

Ata, akurat na sposób leczenia nie miałam wpływu, jak mi nie dawali antybiotyku, to wracałam po tyg z jeszcze większa zarazą i musieli dać. W tym roku już 4 razy byłam u lekrza z zapaleniem krtani, z czego trzy miałam pod rząd, akurat wtedy, gdy naprawdę nie chciałam iśc do pracy. Siłą woli.
A w szkole - po porstu nie szłam, i tyle.

+Quote Post
Illuminati
wyślij 5-12-2005, 14:38
Wpis #8

Kretyn
*

Najlepsze są korzonki, bo nikt Ci nie udowodni, że Cię nie bolą.
Jesteś połamany i leżysz w wyrze. Żyć nie umierać, hihih!

+Quote Post
Marcin
wyślij 5-12-2005, 14:40
Wpis #9

Zarządca Rzeczywistościami

Grupa: Administratorzy
Sex: Unsigned

(f.y.m. @ 12-5-2005, 00:12) *
Z mocniejszych sposobów słyszałem że należy zjeść surowego ziemniaka i łyżeczkę soli i ma się gorączkę, próbowaliście może tego albo coś o tym wiecie?

Taaaa... Kolega spróbował kiedyś w podstawówce. Sraczka złapała go na następnej lekcji, po klasówce. Źle biedak obliczył i nagle znikł. Szkoda tylko, że zamierzał to zrobić kilka godzin wcześniej

(WuEska @ 12-5-2005, 14:35) *
pod rząd

Z rzędu jak już.

+Quote Post
abcde
wyślij 5-12-2005, 17:51
Wpis #10

fghij

Ziemniaka kiedys próbowałam (fakt, dawno to było) ale chyba mnie nie lubił, bo zaraz wyszedł z powrotem. Górą, bo do dołu za daleko mu było.

Moje rodzone zjadały proszek do pieczenia. Podobno działa. Nie wiem, bo sie nie przyznali kiedy to było naprawdę, a kiedy nie.

Znam też ludzi, którzy biczowali się (no dobrze, lekko uderzali) gałązkami świerku. Wyglądali potem, jakby mieli wysypkę. Nieudolne szkolne pielęgniarki czasem biorą to za świerzb.

+Quote Post
jose
wyślij 5-12-2005, 18:04
Wpis #11

Łokietek

Sex: Ciotka Klotka

Nie symuluję chorób, ani nie biorę zwolnień lekarskich zbyt często, bo mi się to nie opłaca. Mam na tyle mądrego lekarza pierwszego kontaktu, do którego wchodzę i mówię, że mam dość ludzi, pracy, szpitala i który bez innej motywacji wystawi mi zwolnienie.
A najlepszym sposobem jest symulowanie rwy kulszowej. Na zdjęciu rtg nie widać, w badaniach też nie." Boli mnie noga w biedrze, chodzić nie mogę dobrze." A jak boli, przeszywa, nie mogę się schylić, wyprostować i jak chodzę to powłóczę nogą. Całe noce nie sypiam, leżeć też nie mogę na miękkim łożku. Najlepiej to na podłodze, pół nocy tak przesiedziałam i jestem jak nieżywa. Dobry bajer nie jest zły.
A proszkiem do pieczenia kiedyś czyściłam zęby. Gdzieś wyczytałam, że tak się robi i postanowiłam spróbować. Skutki były opłakane whistling.gif

+Quote Post
fym
wyślij 5-12-2005, 19:46
Wpis #12

Gagatek
*

Czytałem na forum sposób na mdlenie na zawołanie, ale to głupota, mój kumpel to robił w podstawówce metodą podduszania, złamał sobie nos i przez tydzień do niego nic nie docierało, zamulony i ostro rozkojarzony był.

A co do ziemniaka to on powoduje wymioty czy sraczke? grin.gif czy to i to.. Również słyszałem o sposobie na samo-wykończenie, poprostu człowiek nie śpi przez tydzień ( co wymaga niekiedy silnej woli) i wiadomo jak wygląda smiling.gif co o tym sądzicie?

po prostu

+Quote Post
WuEska
wyślij 5-12-2005, 19:48
Wpis #13

Odyseusz

Robienie sobie krzywdy takimi sposobami...nie, nie. Ja dziękuję, wyrosłam.

+Quote Post
Marcin
wyślij 5-12-2005, 19:50
Wpis #14

Zarządca Rzeczywistościami

Grupa: Administratorzy
Sex: Unsigned

(f.y.m. @ 12-5-2005, 20:46) *
człowiek nie śpi przez tydzień ( co wymaga niekiedy silnej woli) i wiadomo jak wygląda :) co o tym sądzicie?

Jakieś 99% ludzi używa Windowsa (z czego pewnie 90% z nich robi to z własnej nieprzymuszonej woli). Zdanie zarówno o jednych jak i drugich mam niezwykle podobne.

+Quote Post
niuta
wyślij 5-12-2005, 20:02
Wpis #15

Sajlens! A kil ju!

Jak chcesz mieć sraczke, to proponuję zainwestować w syropek przeczyszczający. Albo nażreć się ogórków i popić mlekiem (czy jakoś tak).
Ja w czasach szkolnych chorowałam na zawołanie.
Lekarz --> ehu ehu --> zwolnienie do końca tygodnia (bo do lekarzy to się w poniedziałek chodzi...).

A od liceum nie widze powodu, żeby symulować. Nie chcę, nie idę. happy.gif

+Quote Post
Ata
wyślij 5-12-2005, 21:35
Wpis #16

Grunwald

(WuEska)
Ata, akurat na sposób leczenia nie miałam wpływu

Nie o to mi biegało, tylko o to, że chory człowiek, to żaden wypoczynek. Wiem, bo chora jestem, chociaż tego nie chciałam, a lekarka próbowała mi zapalenie krtani bez antybiotyków wyleczyć i poszło dalej, czyli niżej i ogólnie jest paskudnie icon_evil.gif

Korzonki i rwa kulszowa - niby dobrze, ale trzeba się mocno pilnować, żeby z gabinetu lekarskiego zbyt tanecznym krokiem nie wychodzić. Ale pod względem możliwości zweryfikowania, przy dobrym udawaniu - pomysł jest ok

Środki na rozwolnienie nie są dobrym pomysłem, bo rzeczywiście mogą delikwenta do kibla na dzień cały przywiązać. A jeżeli w dodatku po zadziałaniu nie zdąży laughing.gif

Czy zastanawialiście się nad prozaicznym bólem głowy? Tego też tak łatwo nie sprawdzą w przychodni.

A jak byłam na studiach i nie chciałam/nie mogłam iść na zajęcia, to leciałam do znajomego lekarza, który wypisywał mi zwolnienie z powodu bolesnego miesiączkowania. Kiedyś ktoś zwrócił uwagę, że coś za często te miesiączki, to oczywiście skomentowałam - tak, biedna jestem, nie dość, że bolesne, to jeszcze nie regularne grin.gif

+Quote Post
Grooby
wyślij 5-12-2005, 22:43
Wpis #17

Reformator

Sex: Male

(Ata @ 12-5-2005, 14:06) *

(...) do tego zero alkoholu, bo zaszkodzić może.

taka duza, a w zabobony z podstawowki wierzy :-)

(szuf @ 12-5-2005, 20:50) *

Jakieś 99% ludzi używa Windowsa (z czego pewnie 90% z nich robi to z własnej nieprzymuszonej woli). Zdanie zarówno o jednych jak i drugich mam niezwykle podobne.

o a jakie? chcialbym wiedziec co o mnie myslisz whistling.gif

+Quote Post
Ata
wyślij 5-12-2005, 22:49
Wpis #18

Grunwald

(Grooby)
taka duza, a w zabobony z podstawowki wierzy

Oczywiście, że wierzę i to nie tylko w takie whistling.gif

A najgorszy z zabobonów, to czytanie ulotek dołączonych do lekarstw tongue.gif

Do zabobonów również należy wiara, że palenie szkodzi zdrowiu, lub wręcz zabija. Moja babunia paliła od trzynastego roku życia jak smok, a przeżyła 98 lat.

+Quote Post
fym
wyślij 6-12-2005, 18:15
Wpis #19

Gagatek
*

No, ja też sie wczoraj dowiedziałem że jak będe często oglądał TV to sie nie roztopie skumajcie! grin.gif

Ale ja wolałbym nie być przywiązanym do kibla, bo wiem jaki to jest ból heh za to po żygnięciu taka ulga, chyba że idzie kolejny nalot grin.gif

Ata, dobry pomysł z tym miesiączkowaniem, powiem że niedość że bolesne, niedość że nieregularne to jeszcze u faceta! normalnie zwolnienie na cały rok grin.gif ale do pokoju bez klamek..

A właśnie, szuf, zgadzam się z Groobym co o nas sądzisz? smiling.gif

rzygać, nie dość

+Quote Post
Grooby
wyślij 6-12-2005, 22:38
Wpis #20

Reformator

Sex: Male

(Ata @ 12-5-2005, 23:49) *

A najgorszy z zabobonów, to czytanie ulotek dołączonych do lekarstw

i ze niby tam pisza, ze jak lykniesz do antybiotyku to lepszy odlot bedzie czy jak?
przeciez alkohol tylko niweluje dzialanie, a nie poteguje lub wywoluje jakiekolwiek wstrzasy

co do tematu to termometr potrzec energicznie o noge ubrana w spodnie. szybko slupek w gore idzie, tylko uwazac zeby nie przesadzic, bo trzeba bedzie, no ten, tego wstydze sie napisac co trzeba bedzie potem robic

+Quote Post
2 Strony V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użyszkodników czyta ten temat [1 Gości i 0 anonimowych Użyszkodników]
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 24-07-2014, 21:40
Skin created by No1 1000 / Sublime Development